Aizvadītas lielākās telpu sacensības Baltijā loka šaušanā – Rīgas čempionāts telpās 2018

Sestdien, 24. novembrī,  Rīgā, Rīgas Nacionālajā Sporta Manēžā notika “Rīgas čempionāts loka šaušanā telpās 2018”.

Sacensības organizēja Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta Departaments sadarbībā ar Latvijas Loka šaušanas federāciju.

Šogad sacensībās piedalījās 159 sportisti no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Igaunijas, Krievijas, Kazahstānas, Moldovas, Somijas  un Latvijas. Tās ir lielākā mēroga loka šaušanas sacensības pēdējos gados Latvijā un tas parada, ka interese par šo turnīru pieaug ar katru gadu. Pieteikumu skaits piedalīties Rīgas čempionātā bija vairāk nekā pieejamās vietas.

Loka šāvēji  startēja četrās loku kategorijās – rekursīvais loks (R), kompaktlos (C), neaprīkots loks (B) un tradicionālais loks (L). Dalībnieku vidū bija Latvijas, Baltijas, Pasaules un Eiropas rekordisti, Pasaules, Eiropas, Latvijas un Baltijas čempioni, Eiropas kausu ieguvēji kā arī 2012.gada Olimpiādes Londonā un 2016.gada Olimpiādes Rio dalībnieki, līdz ar to sacensību līmenis bija augsts.

Lai nostiprinātu un attistītu sadarbību starp Rīgu un Rīgas sadraudzības pilsētām, šajā čempionātā tika realizēta idēja aicināt komandas no Rīgas sadraudzības pilsētām. Komandas ieradās no 8 sadraudzības pilsētām – Viļņas, Varšavas, Minskas, Tallinas, Tartu, Astanas, Sankt-Peterburgas un Maskavas. Sacensības tiesāja Eiropas kvalifikācijas tiesnesis, kas nenoliedzami krietni paaugstināja sacensību statusu.

Gan Latvijas sportisti, gan viesi novērtēja sacensību augsto kvalitāti un organizētības līmeni, kas dod iespēju turpmākajos gados sacensības organizēt vēl plašākā mērogā un padarīt Rīgu par loka šāvējiem atpazīstamu pilsētu.

Latvijas Loka šaušanas federācija un sacensību dalībnieki izsaka lielu pateicību IKSD par atbalstu sportām! Čempionātu arī atbalstīja viesnīca „Islande Hotel Riga” un A/S „Venden”. Esam pateicīgi Rīgas Nacionālās sporta manežas darbniekiem par aktīvo palīdzību manežas sagatavošanai sacensībam.

Rīgas čempioni:

  • Rimma Matvejeva (LAT) un Dan Olaru (MDA) – rekursīvais loks;
  • Emily Hoim (EST) un Maksim Zakharenko (RUS) – kompaktloks;
  • Marina Rjabkova (LAT) un Aleksandr Zalivakin (RUS) – neaprīkots loks;
  • Inge Sirkel-Suviste (EST) un Kulgar Kolk (EST) – tradicionālais loks.

Rezultāti –  http://ianseo.net/Details.php?toId=4492

 

Rīgas čempionāts Loka šaušanā Telpās 2018

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank