No 2020.gada janvāra neaprīkotais loks tiek iekļauts WA sacensību noteikumos

No 2020.gada janvāra neaprīkotais loks (angļu: barebow) tiek iekļauts WA sacensību noteikumos šaušanā telpās un ārā tādējādi dodot iespēju uzstādīt 44 jaunus Pasaules rekordus.

Neaprīkoto loku rekordrezultāti tiks ratificēti divos posmos: rezultāti telpās 1.aprīlī un ārā 1. jūnijā. Neaprīkotā loka šāvēji varēs pretendēt uz pasaules rekordiem no 2020.gada 15.janvāra, kad stāsies spēkā jaunā Noteikumu grāmata. Izmaiņas par neaprīkotā loka iekļaušanu noteikumos tika apstiprinātas WA kongresā 2019.gada jūnijā.

Rekordi tiks apkopoti četrās vecumu grupās – kadetiem, junioriem, pieaugušajiem un meistariem neaprīkotā loka rezultātiem kvalifikācijas raundos šaujot telpās un ārā:

  • Kvalifikācijas raunds ārā – 72 bultas, 50m, 122cm mērķis
  • Dubultais kvalifikācijas raunds ārā – 144 bultas, 50m, 122cm mērķis
  • 18m kvalifikācijas raunds telpās – 60 bultas, 18m, 40cm mērķis
  • 25m kvalifikācijas raunds telpās – 60 bultas, 25m, 60cm mērķis

Pieteikt var arī nacionālo komandu rekordus, bet lai ratificētu rekordu, konkrētajās sacensībās jāpiedalās vismaz 3 nacionālajām komandām:

  • Komandu kvalifikācijas raunds ārā – 216 bultas, 50m, 122cm mērķis
  • Jaukto pāru (mix) komandu kvalifikācijas raunds – 144 bultas, 50m, 122cm mērķis

Tā kā liels rekordu daudzums tiks pievienots vienlaicīgi pirmajos mēnešos, tad ratifikācija notiks divos posmos. No 15.janvāra līdz 31.martam varēs iesniegt pieteikumus rekordiem telpās. 1.aprīlī labākie rezultāti telpās šajā periodā tiks ratificēti. Tas pats notiks ar uzstādītajiem rekordiem ārā, iesniegšanas periods ir noteikts līdz 31.maijam un ratifikācija notiks 1.jūnijā. Pēc 1.aprīļa un 1.jūnija rezultātus varēs pieteikt un ratificēt ierastajā kārtībā.

Pieteikšanas un ratifikācijas process notiek caur nacionālajām federācijām un pasaules rekordi var tikt uzstādīti jebkurās sacensībās, kuras ir iekļautas WA Online kalendārā un tos piesaka nacionālā federācija caur WA Extranetu 10 dienu laikā pēc sacensībām.

Avots: World Archery