Noskaidroti 2019.gada Rīgas čempioni

Sestdien, 23. novembrī, Rīgā, Rīgas Nacionālajā sporta manēžā (Kojusalas iela 9) jau ceturto reizi notika “Rīgas čempionāts loka šaušanā telpās 2019”. Sacensības organizēja Latvijas Loka šaušanas federācija sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta Departamentu.

Sacensības programma bija sastādīta pēc principa, lai dotu iespēju piedalīties sportistiem ar dažādām loku kategorijām un parādītu skatītājiem visu sporta veida daudzveidību un skaistumu. Tapāt ņemot vērā šo sacensību pieaugošo popularitāti, sacensības tika organizētas vairākās sesijās, lai varētu uzņemt visus sportistus, kuri vēlējās cīnīties par Rīgas čempionu tituliem.

Rīgas čempionātā piedalījās 140 sportisti piecās loku kategorijās no septiņām valstīm – Somijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas.

Rīta sesijā savu meistarību padarīja dalībnieki, kuri šāva ar tradicionālajiem lokiem (Neaprīkots loks, Instinktīvs loks un Garais loks). Šādas loka veidu, viņu formas, šaušanas tehnikas aizsākumi meklējami no seniem laikiem un viduslaikiem. Teicamai precizitātei vajadzīga akurātība un veiklība.

Otrajā sesijā, pēcpusdienā tika iekļautas Rekursīvā loka un Kompaktloka kategorijas. Tie ir sporta loki ar lielāku tehnisku aprīkojumu un, lai sasniegtu augstāko rezultātu, ir arī nepieciešama liela meistarība.

Čempionātā piedalījās augsta līmeņa sportisti, to vidū Latvijas, Baltijas , Pasaules un Eiropas rekordisti, Pasaules, Eiropas, Latvijas un Baltijas čempionāta medaļnieki. Rezultāti bija augsti un ļoti blīvi. Un konkurence par uzvaru bija spēcīga. Visu sacensību gaitu vajadzēja būt optimāli uzmanīgiem un nepieļaut kļūdas. Tikai tāda taktika dot iespēju kļūt par līderi.

Apsveicam Rīgas čempionāta uzvarētājus:

Sesija 1, vingrinājums 18m Round (2×30 bultas):

  • Instinktīvā loka klasē – Pilleriin Jārve (EST) un Markus Karhonen (FIN)
  • Garā loka klasē – Inge Sirkel-Suviste (EST) un Kristaps Novads (LAT)
  • Neaprīkotā loka klasē – Aire Lauren (EST) un Jaan Rõsler (EST)

Sesija 2, vingrinājums 2x18m Round (2x(2×30) bultas):

  • Rekursīvā loka klasē – Triinu Lilienthal (EST) un Dāvis Blāze (LAT)
  • Kompaktloka klasē – Julija Oleksejenko (LAT) un Vladas Šigauskas (LIT)

Latvijas Loka šaušanas federācija un sacensību „Rīgas čempionāts 2019” dalībnieki izsaka lielu pateicību IKSD par atbalstu sportam! Paldies tiesnešu kolēģijai par augsto profesionālo līmeni!

Čempionātu atbalstīja viesnīca „Islande Hotel Riga” un A/S „Venden„. Esam pateicīgi Rīgas Nacionālās sporta manēžas darbiniekiem par aktīvo palīdzību manēžas sagatavošanai sacensībām.

Informācija par sacensību norisi:

Rīgas čempionāts Telpās 2019

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank