Noskaidroti spēcīgākie Baltijas lokšāvēji individuāli un komandās

No 17.-19.janvārim Ventspils Olimpiskā centra Vieglatlētikas manēžā notika Baltijas atklātais čempionāts loka šaušanā telpās (angliski – Baltic Indoor Open 2020), kur par spēcīgāko loka šāvēju tituliem cīnījās 118 šāvēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Sportisti sacentās 4 loku veidos – ar rekursīvo jeb olimpisko loku, kompaktloku, neaprīkoto loku un garo loku individuāli un komandās.

Kvalifikācijai tika šauti divi vingrinājumi – 25m raunds un 18m raunds (katrā pa 60 šāvieniem) pēc kā visi sportisti atbilstoši loku klasēm un dzimumiem tika sakārtoti turnīru tabulās, lai ar izslēgšanas metodi cīnītos par Baltijas čempionu tituliem. Komandas tika veidotas pēc valsts piederības no 3 loka šāvējiem atbilstoši dzimumam un loka veidam.

Tā kā sacensības tika ievietotas WA Online kalendārā, tad bija iespēja ar neaprīkotu loku, izšaujot rezultātu 25m un 18m raundā, pretendēt uz Pasaules rekordu. No Latvijas Latvijas Loka šaušanas federācija iesniedza WA divus rekordu pieteikumus – Estere Ukstiņa 25m un 18m raundos kadetu – BCW (līdz 17 g.v.) un junioru BJW (līdz 21.g.v.) sieviešu konkurencē un Eduards Lapsiņš 25m raundā meistaru vecuma grupā BMM (50+).

Uzvarētāji individuāli:

Rekursīvais loks vīrieši (RM) – 1.vieta Dovydas BAGDANAVIČIUS (Lankininkų sporto klubas, Lietuva), 2.vieta Dāvis BLĀZE (Odisejs, Ventspils), 3.vieta Jānis BRUŽIS (Archery Liepāja)

Rekursīvais loks sievietes (RW) – 1.vieta Marina RJABKOVA (AiM Archery, Rīga), 2.vieta Kintija Laima TRINKŪNA  (Archery Liepāja), 3.vieta  Inga TIMINSKIENĖ (Žaliasis lankas, Lietuva)

Kompaktloks vīrieši (CM) – 1.vieta Toms STRAZDIŅŠ (Ķekavas šautra), 2.vieta Evert RESSAR (Baltic Hunter, Igaunija), 3.vieta Vladas ŠIGAUSKAS (Kauno sporto asociacija, Lietuva)

Kompaktloks sievietes (CW) – 1.vieta Julija OLEKSEJENKO (Atlantis, Rīga), 2.vieta Viva MEDNE (Free Wind Archers, Straupe), 3.vieta Emily HÕIM  (Tartu VK / Tartu Valla SK, Igaunija)

Neaprīkots loks vīrieši (BM) – 1.vieta Jaan RÖSLER (Vana-Võidu VK, Igaunija), 2.vieta Jānis MEGNIS (Tebras loki, Aizpute), 3.vieta Ernestas VILKAUSKAS (Lankininkų sporto klubas, Lietuva)

Neaprīkots loks sievietes (BW) – 1.vieta Estere UKSTIŅA (Curland, Grobiņa), 2.vieta Jolita ANTANAITYTĖ-GARŠKIENĖ (Lankininkų sporto klubas, Lietuva)

Garais loks vīrieši (LM) – 1.vieta Kristaps NOVADS (Savage archer, Saldus), 2.vieta Vladimir MOSIN (Lankininkų sporto klubas, Lietuva), 3.vieta Gunārs LIGNICKIS (Savage archer)

Uzvarētāji komandās:

Rekursīvais loks vīrieši (RM) – 1.vieta Latvija (BLĀZE / BRUŽIS / HMEĻEVSKIS), 2.vieta Igaunija (KAASIK / KIVILO / OONA), 3.vieta Lietuva (ANTANAITIS / BAGDANAVIČIUS / KUZNECOVAS)

Rekursīvais loks sievietes (RW) – 1.vieta Lietuva (PRANEVIČIŪTĖ / SEMIONOVA / VEČKYTĖ), 2.vieta Latvija (DEŅISENOKA / GĀRDE / MATVEJEVA), 3.vieta Lietuva (ABRAMAITYTĖ / RAMANAUSKAITĖ / TIMINSKIENĖ)

Kompaktloks vīrieši (CM) – 1.vieta Lietuva (BARANAUSKAS / KARPAVIČIUS / ŠIGAUSKAS), 2.vieta Latvija ( BĒNIŅŠ / ŠKAPARS / STRAZDIŅŠ), 3.vieta Lietuva 2 (KOSTECKAS / PRAPUOLENIS / VENGELIS)

Neaprīkots loks vīrieši (BM) – 1.vieta Latvija (ĀRENIEKS / LAPSIŅŠ / MEGNIS), 2.vieta Lietuva (JURGAITIS / MOSIN / VILKAUSKAS), 3.vieta Latvija 3 (BOGDANS / KLEINS / POPOVS)

 

Visi rezultāti apskatāmi Ianseo.net

 

Kurzemes TV sižets

 

Baltijas čempionāts Telpās 2020

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank