Notikumu izmaiņas 3D un Field sacensību formātos

Eiropas Loka šāvēju asociācija (World Archery Europe) izziņo, ka sākot sākot ar 2018.gada Eiropas 3D čempionātu Zviedrijā, mainīsies izslēgšanas raundu un turnīrcīņu norises veids. Līdz šim kvalifikācijas rezultāts tieši neietekmēja tālāku dalību sacensībās – pēc kvalifikācijas 16 labākie iekļuva pirmajā izslēgšanas raundā, pēc tā otrajā raundā labākie 8 cīnījās par vietu fināla četriniekā neatkarīgi no iepriekš iegūtajiem rezultātiem.

Noteikumi izmainīti tā, lai kvalifikācijas rezultāti tieši ietekmētu loka šāvēja ceļu uz medaļu izcīņu, kā arī, lai padarītu cīņas aizraujošākas, skatāmākas un vieglāk organizējamas (īsākas trases, raitāka sacensību norise).

Pēc kvalifikācijas 22 labākie šāvēji tiks sadalīti 4 grupās – A, B, C un D (angliski – pools), kur rangā zemākie “aci pret aci” cīnīsies pret priekšpēdējo vietu rangā ieguvušajiem šaujot pa 6 mērķiem katrā 1 bultu (Field sacensībās 3 bultas). Zaudētājs no tālākas cīņas izstāsies, uzvarētājs stāsies pretī šāvējam ar augstāku rangu kvalifikācijā. Katras grupas uzvarētāji tiksies grupu uzvarētāju cīņā (A pret B, C pret D), savukārt šo cīņu uzvarētāji pusfinālā stāsies pretī kvalifikācijā 1. un 2 .vietu ieguvušajiem šāvējiem. Šo abu cīņu zaudētāji tiksies cīņā par bronzas medaļu, uzvarētāji – par zelta medaļu.