Terminu vārdnīca

All | A B C E G Ī K L M N P R S T U V W Y
There are 10 names in this directory beginning with the letter S.
Saliekams loks
(angļu: Take down bow) Loks, kurš sastāv no atsevišķiem roktura un pleciem, kas var tikt salikti kopā lietošanai vai izjaukti ērtākai glabāšanai un pārvietošanai.
Šaušanas cimds
(angļu: Shooting glove) Daļējs cimds ar trīs pirkstiem, lai pasargātu loka šāvēja pirkstus un nodrošinātu vienmērīgāku stiegras atbrīvošanu. Pārsvarā lieto mednieki, reti tiek lietots šaušanā pa mērķi.
Šaušanas līnija
(angļu: Shooting line) Viena līnija, kas iezīmēta paralēli mērķiem, pa kuriem šauj loka šāvēji.
Šaušanas vadītājs
(angļu: Director of shooting – DOS) nodrošina šaušanas vadību, kontrolē šaušanas laikus un kārtību, nodrošina drošības noteikumu ievērošanu šaušanas laikā, kontrolē mediju pārstāvju, komandu pārstāvju un skatītāju piekļuvi šaušanas laukam.
Sērija
(Angļu: End) Noteikts bultu skaits, ko izšauj loka šāvējs sacensībās, pirms dodas uz mērķi, lai pierakstītu trāpījumus un paņemtu bultas. Parasti sacensībās no fiksētām distancēm sērijā šauj 3 vai 6 bultas.
Stabilizators
(angļu: Stabilizer) Stieņu un atsvaru apvienojums, kas tiek piestiprināts loka roktura priekšpusē un/vai aizmugurē, lai novērstu loka brīvkustību pēc šāviena un noslāpētu pēcšāviena vibrācijas.
Stabilizatoru sistēma
(angļu: stabilizers) Stabilizatoru sistēma sastāv no garā stabilizatora, diviem īsajiem/sānu stabilizatoriem, ekstendera un v-veida sadalītāja. Stabilizatori ļauj daudz stabilāk turēt loku tēmējumā, pilda amartizatora funkciju kompensējot stiegras triecienu, šāviena brīdī saglabā loka vertikālo un horizontālo plakni un ātri dzēš loka pēcšāviena vibrācijas
Stiegra
(angļu: Bow string) Stiegra lokam, kura parasti tiek veidota no sintētiskiem materiāliem ar cilpām abos galos.
Stiegras ligzdas
(angļu: String nock) Iegriezumi vai rievas loka plecu galos, kuros ievieto stiegras cilpas.
Stiegras vasks
(angļu: String wax) Materiāls, kas tradicionāli tiek izgatavots no bišu vaska un kuru izmanto, lai apstrādātu stiegru neļaujot tai uzsūkt pārmērīgu mitrumu. Tas arī sasaista kopā stiegras šķiedras un ieeļļo stiegras cilpas.

___________________________________________________________________________

Terminu vārdnīcai izmantots tulkojums no WA treneru rokasgrāmatā (1.līmenis) pieejamā terminaloģijas saraksta (25.-32 lpp.).