Kristaps Novads izcīna sudrabu Eiropas 3D čempionātā!

Slovēnijā notiekošajā Eiropas čempionātā 3D loka šaušanā (šaušana notiek pa trīsdimensionāliem dzīvnieku maketiem) ļoti sekmīgi nostartējis un lielisku panākumu guvis Latvijas sportists Kristaps Novads, kurš iekļuva finālā un izcīnīja sudraba medaļu.

Kristaps Novads kvalifikācijā garo loku kategorijā (Longbow men) uzrādīja otro rezultātu un pārliecinoši sasniedza pusfinālu, nodrošinot cīņu par medaļām. Pusfinālā Latvijas izlases dalībnieks cīnījās ar Krievijas pārstāvi Mihailu Podevaļinu.

Kvalifikācijā labāks bija Novads, ko latvietis apliecināja arī pusfināla cīņā. Nopelnot 32 punktus, viņš par pieciem punktiem pārspēja krievu un sasniedza finālu, tādējādi nodrošinot jau medaļas iegūšanu.

Finālā mūsu sportistam pretī stājās kvalifikācijas uzvarētājs Francs Hargs no Austrijas. Kristaps finālā nopelnīja 29 punktus, kamēr austrieša kontā 39 punkti. Tādējādi Hargs tika pie zelta, bet mūsu Novads izcīnīja vēsturisko sudraba medaļu Latvijai vīriešu konkurencē.

Bronzas duelī krievs Podevaļins pārspēja itāli Alfredo Dondi. Tikmēr otrs Baltijas valstu pārstāvis Jako Vesels no Igaunijas ierindojās 28.vietā. Sieviešu konkurencē igaunietes Ulle Kella un Inge Sirkele-Suviste ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā, bet čempiones titulu izcīnīja spāniete Encarna Garrido Lazaro.

Otra Latvijas pārstāve Marina Rjabkova neaprīkoto loku (Barebow women) konkurencē ierindojās 11.vietā

Pirms trim gadiem Ketija Nēringa-Martinsone sieviešu konkurencē Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notikušajā čempionātā kļuva par Eiropas čempioni.

Autors: sportacentrs.com