Latvijas loka šāvējai apstiprināti divi pasaules rekordi!

Estere Ukstiņa (enkrānšāviņš no Sportacentrs.com)

Estere Ukstiņa (enkrānšāviņš no Sportacentrs.com)

Kopš šī gada sākuma pasaules loka šaušanas federācija World Archery (WA) ir iekļāvusi neaprīkoto loku (Barebow) pilntiesīgā sacensību apritē kopā ar rekursīvo (olimpisko) loku un kompaktloku, tādējādi ne tikai paplašinot sacensību daudzveidību, bet arī paverot iespēju izpildīt pasaules rekordus neaprīkotā loka klasē 4 vecuma grupās (kadeti, juniori, pieaugušie un meistari) un 4 sacensību veidos. Pieteiktie rekordi tika apkopoti un ratificēti 1.aprīlī.

Uz pasaules rekordiem varēja pieteikties visas WA dalīborganizācijas, par saviem sportistiem, kas attiecīgos vingrinājumus šāva pēc WA noteikumiem organizētās sacensībās un iesniedza rekordu pieteikumus atbilstoši WA noteikumiem.

Par pasaules rekordiem divos vingrinājumos Barebow Junior Women grupā ir parūpējusies četrpadsmitgadīgā Latvijas loka šāvēja Estere Ukstiņa no Grobiņas kluba “Curland”, kura piedalījās Baltijas un Latvijas čempionātos 2020.gada janvārī un februārī, bet savus labākos rezultātus sasniedza Baltijas čempionātā, kas notika Ventspilī, 18m Raundā uzādot rezultātu 489 punkti un 25m Raundā – 472 punkti.

Kopumā līdz 1.aprīlim WA tika iesniegti 54 derīgi rekordu pieteikumi telpās un ārā. Rekordrezultātus uzrādīja 16 loka šāvēji no Horvātijas, Dānijas, Somijas, Lielbritānijas, Itālijas, Jaunzēlandes, Slovēnijas, Zviedrijas, ASV un Latvijas. Visi deviņi ārtelpu rekordi tika izpildīti sacensībās Jaunzēlandē, jo Eiropā līdz martam turpinājās telpu sacensību sezona. 21 rekords ir palicis nepieteikts, ieskaitot visus 12 komandu rekordus, kurus būs iespēja uzrādīt tikai starptautiskās sacensībās.

Rekordu pieteikšana tiks turpināta pēc situācijas pasaulē uzlabošanās, kad atsāksies aktīva sacensību norise.

Visi izpildītie Pasaules rekordi apskatāmi WA mājaslapā.