Loka šaušanas veidi

Loka šaušana ārā (outdoor archery, target archery)

Picture1 Picture2 Picture3

Šauj pēc WA (World Archery federation) noteikumiem ar olimpisko loku, kompaktloku un neaprīkotu loku, loka šaušanas laukumos vai stadionos distances no 30 līdz 90 metriem.

Olimpiskajās spēlēs – 70 metru distance ar olimpisko loku un turnīrcīņas individuāli un komandās.

Loka šaušana telpās (indoor archery)

Picture5 Picture6 Picture4

Šauj pēc WA (World Archery federation) noteikumiem telpās ar olimpisko, kompaktloku un neaprīkoto loku no 18 un 25 metru attāluma, individuāli un komandās.
Pēc IFAA (International Field archery association) noteikumiem no 20 jardu (18.23 m) attāluma un vingrinājumu Flint – 6 dažādās distances no 10 pēdām līdz 30 jardiem ar 12 dažādiem loku veidiem.

Apvidus loka šaušana (field archery)

Picture9 Picture8 Picture7

Šauj pēc WA (World Archery federation) noteikumiem apvidū (meži, pļavas, kalnainas vietas) līdz 30m ar garo loku (longbow), neaprīkotu loku (barebow), instinktīvo loku (instinctive), un līdz 55m attālumam ar olimpisko un kompaktloku, individuāli un komandās.

Pēc IFAA (International Field archery association) noteikumiem līdz 80 jardu attālumam ar 12 dažādiem loku veidiem.

Šaušana pa 3D dzīvnieku maketiem (3D archery)

 Picture10  Picture11  Picture12

Šauj pēc WA (World Archery federation) noteikumiem apvidū (meži, pļavas, kalnainas vietas) līdz 30m ar neaprīkotu olimpisko loku (barebow), garo angļu loku (longbow), instintīvo loku un līdz 45m attālumam ar kompaktloku, individuāli un komandās.

Pēc IFAA (International Field archery association) noteikumiem līdz 60 jardu attālumam ar 12 dažādiem loku veidiem.

Paraolimpiskā loka šaušana (para-archery)

 Picture15  Picture14  Picture13

Šauj pēc WA (World Archery federation) noteikumiem ar olimpisko un kompaktloku telpās un loka šaušanas laukumos vai stadionos vairākās veselības grupās:

  • Recurve OPEN – šāvējiem ar traucējumiem ķermeņa apakšdaļā vai augšdaļā, līdzsvara traucējumiem, var šaut sēžot ratiņkrēslā, uz soliņa vai stāvot, šauj ar klasisku olimpisko loku 70m distanci pa 122cm mērķi.
  • Compound OPEN – šāvējiem ar traucējumiem ķermeņa apakšdaļā vai augšdaļā, līdzsvara traucējumiem, var šaut sēžot ratiņkrēslā, uz soliņa vai stāvot, šauj ar klasisku kompaktloku 50m distanci pa nepilno 80cm mērķi.
  • W1 (wheelchair) – šāvējiem ar traucējumiem ķermeņa apakšdaļā un augšdaļā, kuri izmanto ratiņkrēslu, šauj ar pielāgotu kompaktloku vai pielāgotu olimpisko loku (max 45lbs, bez actiņas uz stiegras, palielināmā stikla un līmeņrāža, var izmantot relīseri) 50m distanci pa pilno 80cm mērķi.
  • VI (visually impaired) – šāvējiem ar dažādas pakāpes redzes traucējumiem (lieto acu aizsegus), asistents var atrasties viena metra attālumā aiz sportista. Šauj ar pielāgotu olimpisko loku (tiek izmantoti speciāli taustes tēmekļi un stājas statīvi) 30m distanci pa 80cm mērķi.

Loka šaušanas biatlons (ski archery)

Picture16 Picture17 Picture18

Pēc WA (World Archery federation) noteikumiem apvieno distanču slēpošanu un lokšaušanu.

Run Archery

Picture21 Picture20 Picture19

Pēc WA (World Archery federation) noteikumiem apvieno skriešanu un lokšaušanu. Noteikumi tiek izstrādāti.

Flight Archery un Clout archery

Picture23 Picture22 clout1

Flight – Pēc WA (World Archery federation) noteikumiem šaušana uz attālumu.

Clout – Pēc WA (World Archery federation) noteikumiem šaušana no liela attāluma pa zemē iespraustu karodziņu ar mērķi trāpīt pēc iespējas tam tuvāk.