Kristapam Novadam 6.vieta Pasaules 3D čempionātā

Ir noslēdzies Pasaules 3D loka šaušanas čempionāts Slovēnijas pilšetā Mokricē. Kopā scensībās piedalījās 349 loka šāvēji no 31 valsts. Apvidus sacensībās turpinās piemērotākā formāta meklējumi tādēļ šogad atkal izmaiņas – pēc kvalifikācijas 16 labākie tiek sakārtoti klasiskajā izslēgšanas tabulā (tāpat kā klasiskajos čempionātos) un cīnās viens pret otru no 1/8 līdz medaļu cīņām. Arī bultu skaits ir pamainījies – gan kvalifikācijā, gan turnīrcīņās katrā mērķī jāšauj 2 bultas, un mainās mērķu skaits – kvalifikācijā joprojām 2×24 mērķi, bet 1/8 un 1/4 seši mērķi, pusfinālā un finālā – 4 mērķi.

Kristaps Novads (Longbow Men) 43 dalībnieku un 24 valstu pārstāvju konkurencē izcīnīja 6.vietu. Divu dienu kvalifikācijā Kristaps uzrādīja 11.rezultātu, tādēļ pirmajā kārtā bija jāstājas pret 6.vietu kvalifikācijā Mihaelu Davenportu no ASV, kurā Kristaps uzvarēja ar visas kārtas augstāko rezultātu 101 punkti pret 99. Ceturtdaļfinālā pretī stājās itālis Enzo Lazzaroni (3.vieta kvalifikācijā, 1/8 uzvarēja ar 97:79). Spraiga cīņa ar mainīgām sekmēm, bet šoreiz labāks bija Enzo ar 99:96. Ceturtdaļā zaudējušajiem nedod dalītas vietas, bet ierindo atkarībā no kārtā izšauto punktu skaita, kas Kristapam ir otrais augstākais, tādēļ Kristpas gala rangā iegūst 6.vietu Pasaulē!

Savukārt Marinai Rjabkovai (Barebow Women) konkurencē 32 neaprīkotā loka šāvējas no 20 valstīm. Kvalifikācijā Marinai 15.rezultāts, kas pirmajā kārtā pretiniekos iekārto otro numuru šo sacensību kvalifikācijā, septiņkārtēju (sacensību noslēgumā jau astoņkārtēju) pasaules čempioni WA 3D un Field disciplīnās, divkārtēju pasaules rekordisti telpās – itālieti Činziju Nozigliu. Marinai zaudējums un šis pasaules čempionāts noslēgts ar dalītu 9.vietu.

P.S. 3D = ir sacensību veids, kur šaušana notiek pa trīsdimensionāliem (3D) dzīvnieku maketiem, nevis trīs dienu sacensības 🙂