Starptautiskās organizācijas

WORLD ARCHERY – WA

World Archery Federation – Pasaules Loka šaušanas federācija
WA(līdz 2011.gadam – FITA / Federation Internacionale de Tir a l’Arc)

 • Regulē noteikumus loka šaušanā.
 • Rīko Pasaules čempionātus un kausa posmus.
 • Reģistrē Pasaules rekordus.
 • Apmāca un sertificē loka šaušanas trenerus un tiesnešus.
 • Organizē loka šaušanu Olimpiskajās spēlēs.

FITAStarptautisko Loka šaušanas federāciju 1931.gada 4.septembrī Ļvovā, Polijā nodibināja 7 valstis (Francija, Čehija, Zviedrija, Polija, ASV, Ungārija un Itālija).
Pašlaik tā regulē loka šaušanas noteikumus 170 dalīborganizācijās (nacionālajās federācijās vai asociācijās) ieskaitot Latvijas Loka šaušanas federāciju (no 1994. gada).

WA ir atzīta Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK) un ir Starptautisko sporta federāciju asociācijas (SportAccord) biedrs.

Mājas lapa: www.worldarchery.org

 

 

Visas WA dalīborganizācijas (nacionālās federācijas) automātiski kļūst par attiecīgās kontinentālās asociācijas biedruWorld Archery Europe, World Archery Americas, World Archery Africa, World Archery Oceania vai World Archery Asia.

WORLD ARCHERY EUROPE – WAE

WA_Europe_smallWorld Archery Europe – Eiropas Loka šaušanas asociācija
(līdz 2012.gadam – EMAU / European and Mediterranean Archery Union – Eiropas un Vidusjūras loka šāvēju savienība)

 • Rīko Eiropas čempionātus un Eiropas lielās balvas izcīņas.
 • Reģistrē Eiropas rekordus.
 • Apmāca un sertificē loka šaušanas trenerus un tiesnešus.

emau_smallPirmā ģenērālā asambleja notika 1988.gada 17.aprīlī Parīzē, Francijā, kad to ierosināja Francijas Loka šaušanas federācijas prezidents. Pirmo konstitūciju apstiprināja 19 Eiropas valstis – Beļģija, Kipra, Čehoslovākija, Dānija, Francija, Lielbritānija, Vācija, Grieķija, Izraēla, Itālija, Luksemburga, Monako, Norvēģija, Polija, Portugāle, Šveice, Nīderlande, Turcija un Dienvidslāvija.

Pašlaik apvieno 50 dalīborganizācijas ieskaitot Latvijas Loka šaušanas federāciju.

Mājas lapa: www.archeryeurope.org

 

International Field Archery Association – IFAA

IFAA_2000International Field Archery Association – Starptautiskā Apvidus loka šaušanas asociācija

 • Regulē sacensību noteikumus apvidus loka šaušanā.
 • Rīko Pasaules un Eiropas čempionātus.
 • Reģistrē Pasaules un Eiropas rekordus apvidus loka šaušanā.
 • Apmāca un sertificē loka šaušanas instruktorus.

IFAA kā loka šaušanas asociācija tika dibināta 1970.gadā (kaut arī sacensības Eiropā tika organizētas no 1967.gada), kad kopā sanāca apvidus loka šāvēji no ASV, Zviedrijas, Anglijas, Skotijas, Velsas un Kanādas un vienojās par apvidus loka šaušanas pamatnoteikumiem. Šobrīd IFAA pārstāv vairāk kā 50 000 apvidus loka šāvējus (pārsvarā amatierus) no 44 nacionālajām federācijām un asociācijām visā pasaulē, ieskaitot Latvijas Loka šaušanas federāciju (no 2008. gada). IFAA birojs atrodas Lugano, Šveicē.

IFAA biedri ir AAE (Archery Association of Europe – tika radīta, lai pārstāvētu Eiropā dislocētos ASV karavīrus, tagad apvieno arī lokšāvējus, kuru valstis nav iestājušās IFAA), Andora, Austrālija, Argentīna, Čīle, Austrija, Beļģija, Brazīlija, Bulgārija, Kanāda, Čehija, Anglija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Honkonga, Ungārija, Islande, Indija, Īrija, Itālija, Latvija, Lihtenšteina, Luksemburga, Meksika, Namībija, Nīderlande, Jaunzēlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Sanmarino, Skotija, Slovākija, Dienvidāfrika, Spānija, Zviedrija, Šveice, Urugvaja, ASV, Velsa un Zambija.

IFAA ir TAFISA (The Association For International Sport for All) biedrs.

Mājas lapa: www.ifaa-archery.org