Latvijas para izlase startē Eiropas čempionātā

Ar piešaudi un kvalifikācijas raundiem ir sācies Eiropas čempionāts para loka šaušanā Romā, Itālijā 2024.

Latviju pārstāv rekursīvā loka šāvēji Open grupā – Ieva Melle, Gints Jonasts un Jānis Kants ar treneriem Vladasu Šigausku un Jāni Bruži.

Ieva Melle kvalifikācijā uzrāda ceturoto rezultātu no 12 sportistēm. Īpaši jāizceļ Ievas Melles sniegums pirmajā distancē, kurā viņa izšāva 309 punktus ar noslēdzošo sēriju – 59 punkti no 60. Kopējais Ievas kvalifikācijas rezultāts ir 583 punkti un 12 sieviešu konkurencē Ieva ieņēma 4. vietu.

Vīriešu konkurencē, kurā piedalījās 23 sportisti, Gints Jonasts ar 563 punktiem ieņēma 18. vietu, savukārt Jānis Kants ar 559 punktiem ierindojās 20. vietā.

21.maijā norisinājās Eiropas para loka šaušanas čempionāta individuālās izslēgšanas turnīrcīņas olimpiskā loka grupā sievietēm (RWO) un vīriešiem (RMO).

Ieva Melle, kura kvalifikācijā izcīnīja augsto 4. vietu no pirmās kārtas turnīrcīņās bija brīva. Otrajā kārtā Ievai pretī stājās sportiste no Grieķijas – Doroteja Poimenidu, kurai Ieva piekāpās ar 1:7. Kopvērtējumā individuālajā disciplīnā Ieva ieņēma 7. vietu starp 12 sportistēm.

Gints Jonasts savā pirmajā turnīrcīņā pārliecinoši uzvarēja Polijas sportistu Jakub Bys ar rezultātu 6:0. Otrā cīņa bija daudz sarežģītāka, un Gints piekāpās Lielbritānijas sportistam Kameronam Radiganam ar rezultātu 1:7. Gints turnīru noslēdza dalītajā 9. vietā 23 sportistu konkurencē.

Jānim Kantam pirmajā izslēgšanas duelī tikai mazliet pietrūka, lai uzvarētu Lielbritānijas sportistu Deividu Filipsu. Spraigā cīņā Jānis piekāpās ar rezultātu 5:6, kopvērtējumā ieņemot dalīto 17. vietu 23 sportistu konkurencē.

Piedaloties sacensībās ar olimpisko jeb rekursīvo loku, kvalifikācijā Gints Jonasts ar Jāni Kantu ar 1122 punktiem bija septītie no astoņiem pāriem. Izslēgšanas cīņu pirmajā kārtā viņi ar 4:5 zaudēja Ukrainai (2.), rezultātā Latvijas vīriešu komanda ierindojas 5. vietā 8 komandu konkurencē.

Jauktajos pāros Ievai Mellei un Gintam Jonastam kvalifikācijā 1146 punkti deva pēdējo, septīto pozīciju. “Play-off” Latvijas duets pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā ar 3:5 atzina Turcijas (2.) pārākumu, kas viņiem nodrošināja 6. vietu septiņu komandu konkurencē.

Sagatavots izmantojot Latvijas Paralimpiskās komitejas informāciju.